Ana Sayfa
2018-09-18 04:59:07 ( 1148 izlenme )
Reklamlar

"Çenesini bir ay tutsa işlerin yarısı hallolacak"

Çıray, "Tutuyorsun böyle beyanat veriyorsun ertesi sabah dolar yüzde 3 yine artıyor. Bu millete günah değil mi? Bu iktidar çenesini bir ay tutsa şu işlerin yarısı hallolacak" dedi.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Dr. Aytun Çıray, Denizli’de ekonomi, güvenlik, CHP’ye ait İş Bankası hisseleri ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hediye edildiği ileri sürülen uçağa ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Çıray, İş Bankası konusunda şu ifadeleri kullandı:

“İş Bankası’ndaki CHP hisseleri meselesi CHP’nin sorunu değil, Türkiye’nin bütününün sorunudur. Büyük Atatürk, öldüğü zaman hiçbir şahsi serveti yoktu. Olanı da bağışlamıştır. İş Bankası hisselerini CHP’ye bağışlamış, Türk Dil Kurumu’na ve Türk Tarih Kurumu’na ödenmek üzere. CHP bundan beş kuruş para almamıştır. Bu sembolik bir iştir ama burada esas olan o değil. Esas olan şu, bizi modern bir devlet yapan ve tüm Ortadoğu’daki ülkelerden farklı kılan medeni hukuku bu topraklara getirmiş olmamız. Medeni hukukun en önemli unsurlarından birisi miras hukukudur. Atatürk mirasını istediğine bırakma hakkına sahipti ve bırakmıştır. Eğer Atatürk’ün mirası ile oynamaya kalkarsanız, miras hukuku ortadan kalkar. O zaman benim mirasımın nereye gideceğini bilemem öldükten sonra, siz de bilemezseniz. Böyle bir şeyin gerçekleşmesi tapunun delinmesi demektir. Mülkiyet hakkınızın ortadan kalkması demektir. Artık hiçbir şeyden emin olamazsınız.”

“ÇENESİNİ BİR AY TUTSA ŞU İŞLERİN YARISI HALLOLACAK”

“Bunun iki türlü zararı var” diyen Çıray sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bir, Türkiye’yi üçüncü dünya ülkesi gibi gösterir. İkincisi de, ya kardeşim yüzde 6,5 baz puan la faizi yükseltiyorsun, ekonomik tedbir alıyorum diye. Bunun millete acı bedelleri olacak. Tutuyorsun böyle beyanat veriyorsun ertesi sabah dolar yüzde 3 yine artıyor. Bu millete günah değil mi? Bu iktidar çenesini bir ay tutsa şu işlerin yarısı hallolacak. Ben bunlar ne zaman çalışıyorlar anlamıyorum. Sabah, öğle, akşam konuşuyorlar. Cumhurbaşkanı bizim bildiğimiz ayda, yılda bir konuşur. Konuştuğu zamanda herkes dinler.”

UÇAK KONUSU

Konuşmasında Katar’dan gelen uçağa da değinen İYİ Parti’li Aytun Çıray “Komşusu açken biz tok olamayız, bırakın uçak almayı. Yani bu millete kemer sıkmayı tavsiye edeceksin, faizleri yükselteceksin ondan sonra da uçak alacaksın. Biz 13’üncü uçağın alınmasını fazla görmüyoruz ama Türkiye’nin şartları buna müsait değil. Türkiye’de fert başına düşen milli gelir 50-60 bin dolar olursa o zaman bunu yaparız” dedi.

Odatv.com

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Karar açıklandı! Hükümeti ortaya kaldırmaya teşebbüs suçundan müebbet! Cumhurbaşkanı Erdoğan tartışılan uçak için ilk kez konuştu! Satın mı alındı? Katar, Varlık Fonu’na ortak ediliyor Bakan Ziya Selçuk'tan öğrencilere Mustafa Kemal tavsiyesi