Ana Sayfa
2018-12-25 12:25:23 ( 624 izlenme )
Reklamlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan grup toplantısında açıklamalar

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı'nda açıklamalarda bulundu. TBMM'deki bütçe görüşmeleri sırasında Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ile CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel arasında yaşanan tartışmayı hatırlatan Erdoğan, Özel'e tepki göstererek, "Bunlar kabinemizin Milli Savunma Bakanı'na bu şekilde saldırabilme edepsizliğini yapmışlardır. Bunlara gereken dersi yargıda vermek durumundayız, vereceğiz de. Önce tazminat sonra ceza." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı'nda konuştu. TBMM'deki bütçe görüşmeleri sırasında Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ile CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel arasında yaşanan tartışmayı hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Özel'e tepki gösterdi. Erdoğan "Milli savunma Bakanımıza yapılan hakaretler yenilir yutulur hakaretler değildir. Bu edep yoksunu kişilerden ne yazık ki ana muhalefetin genel başkan yardımcısı var veya sıfatı nedir bilmiyorum bilmeme de gerek yok, bu adamlarla ana muhalefet politika yapıyor. Bunlar kabinemizin milli savunma bakanına bu şekilde saldırabilme edepsizliğini yapmışlardır. Bunlara gereken dersi yargıda vermek durumundayız, vereceğiz de. Önce tazminat sonra ceza." ifadelerini kullandı.

Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkan satır başları şöyle:

Bütçemizin verdiği imkanları en iyi şekilde kullanarak Türkiye'yi şahlandırmaya devam edeceğiz.

Topladığımız 100 liralık verginin sadece 10 lirasını faize, kalan 10 lirasını milletimize hizmete harcıyoruz. Biz geçtiğimiz 16 yılda sadece ekonomiyi büyütmekle kalmadık, temelini de sağlamlaştırdık.

İHRACATTA REKOR

Buradan Bay Kemal'e bir müjde vermek lazım. İhracatta yıl sonu yeni bir rekor kırarak 170 milyar dolar rakamını göreceğiz. Önümüzdeki yıl satın alma paritesine baktığımızda dünyanın 13. büyük ekonomisi olmaktan, bir sıra yükselerek 12. sıraya yükseleyeceğiz.


Ana muhalefetin sözcüsü esnaf kepenkleri kapattı, çiftçi tarlaları satıyor diyor. Bunlar resmi bütçeden, sen size ait olan hayali bütçeden konuşuyorsun. Bir sor bakalım TOBB'a sor, TİM'e sor, oralardan bir araştır, ne kadar bu yıl içinde esnaf veya şirket faaliyete girdi. Sana nasıl bir rakam verecekler. 6'da 1. 6 açıldıysa 1 kapandı. Biz böyle çalışıyoruz. Devleti yaşatmak için insanı yaşatmamız gerekiyor.

"2019 GÖBEKLİTEPE YILI"

Buradan tüm milletime sesleniyorum. Turizmde çok iyi bir yılı geride bırakıyoruz. 2019 yılı Göbeklitepe Yılı olarak ilan ediyoruz. Sadece Göbeklitepe Yılı ilan ederken, bu çerçevede Gaziantep de bunun içinde olacak, Mardin de bu işin içinde olacak, Adıyaman'da bu işin içinde olacak.

İşini doğru düzgün yapamayan bir ana muhalefet partisine sahip olamamaktır. Hele hele Milli Savunma Bakanı'mıza yapılan hakaretler yenilir yutulur değildir. Maalesef genel başkan yardımcısı var orada, ya da sıfatı nedir bilmiyorum, bilmeme de gerek yok zaten. Bunlarla bir yere varamazsınız. Bunlar yalan yanlış rakamlarla günü savuşturmanın gayretinde bir ana muhalefet.

HULUSİ AKAR'A DESTEK

Oradaki kullandıkları ifadeler gerçekten yenilir, yutulur değil. Aynı ifadelerle bunlara cevap vermek, zaten bizim haddimize değil. Türkiye’nin son 16 yılda mesafe alamadığı en büyük sorunu işini doğru düzgün yapan bir ana muhalefet partisine sahip olamamaktır. Milli savunma Bakanımıza yapılan hakaretler yenilir yutulur hakaretler değildir. Bu edep yoksunu kişilerden ne yazık ki ana muhalefetin genel başkan yardımcısı var veya sıfatı nedir bilmiyorum bilmeme de gerek yok, bu adamlarla ana muhalefet politika yapıyor.


Gerek vekillerimiz, gerek teşkilatlarımız bunu milletimize iyi anlatmalı. Milletimiz de bunlara 31 Mart’ta demokratik dersi sandıklarda versin

'GEREKEN DERSİ VERECEĞİZ! ÖNCE TAZMİNAT SONRA CEZA'

Bunlar yeri gelir terör örgütü ile el ele kol kola yürürler, onların diliyle konuşurlar, onların ağzıyla bu vatana, millete saldırırlar. Yeri gelir teröristlerin ileri gelenlerini bakarsınız cezaevine gider ziyaret eder. Eline geçen her fırsatı bölücü yandaşlarını aklamak için kullanana ana muhalefet partisi milletimizin önündeki en büyük engelidir. Bunlar kabinemizin milli savunma bakanına bu şekilde saldırabilme edepsizliğini yapmışlardır. Bunlara gereken dersi yargıda vermek durumundayız, vereceğiz de. Önce tazminat sonra ceza.

"CHP NEDEN RAHATSIZ?"

Onlardan demokrasimiz adına bir katkı beklemiyoruz. Milletimizin birlik ve beraberliğine katkı sağlamaları mümkün değildir. Bizim asıl merak ettiğimiz CHP'nin rahatsızlığıdır. Ülkemizi ileri taşıyacak bütçeden bütçeden neden CHP milletvekilleri rahatsızlık duyuyor? İttifakın CHP'lilerin kimyasını iyice bozmaya başladığı anlaşılıyor. Bütçe ile ilgil idişe dokunur tek bir söz ve fikir dahi bulamıyorsunuz. Onun yerine bol hakaret, hamaset, yalan, iftira ve manüplasyon var. Bir tanesi çıkmış bütçe yerine kendi egosundan bahsediyor. Biri gazi Meclis'in kürsüsünü Gezi olaylarını aklamak için kullanıyor."

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

'Zeytin Yahudi ağacıdır, gördüğümüz yerde kesiyoruz' Ebru Gündeş hakkında dikkat çeken iddia Ekonomik krizle ilgili korkutan sözler Orhan Gencebay hastaneye kaldırıldı!